Dlhá životnosť

Pevnosť krytiny je až o 30% vyššia ako u iných tvrdých krytín. Časom sa zrením na rozdiel od iných materiálov ešte ďalej zvyšuje. To je zárukou jej dlhej životnosti až 100 rokov. S kúpou takejto strechy získava zákazník automaticky serióznu písomnú 30-ročnú záruku. Pri škodách spôsobených mrazom zahŕňa táto záruka dokonca aj zabezpečenie výmeny krytiny.

Extrémna odolnosť voči nepriaznivým vplyvom počasia

Betónová krytina zabezpečí vďaka svojej robustnosti, prvotriednej kvalite a optimálnemu tvaru a veľkosti dokonalú ochranu pred extrémnymi poveternostnými podmienkami. Nepoškodí ju ľadovec ani víchor.

Odolnosť voči škodám spôsobených mrazom

Betónové škridly majú najnižšiu nasiakavosť (cca. do 6%, čo je len polovičná hodnota ako u iných krytín), a preto nemôžu absorbovať takmer žiadnu vlhkosť, napr. kondenzovanú vodnú paru. Tým je strecha trvalo chránená pred nebezpečenstvom namrznutia. Nízka nasiakavosť znamená vyššiu mrazuvzdornosť pri tzv. zmrazovacích cykloch (striedanie tepla a mrazu počas dňa a noci).

Ponuka kompletného strešného systému z jednej ruky

Strecha, to nie je len základná škridla, ale je to komplexné riešenie celej strechy. Ku každému modelu škridly sú k dispozícii špeciálne škridly, ako aj zosúladený sortiment špeciálneho plastového príslušenstva. Tvarovo presné škridly spolu s originálnym systémom doplnkov zabezpečujú maximálnu funkčnosť strešného plášťa a vyriešenie každého detailu na streche.

Cenová dostupnosť a kvalitný servis pre zákazníkov

Nie každý výrobca, resp. predajca strešnej krytiny poskytuje rovnako kvalitný servis pre konečných zákazníkov. Výhodou je poskytovanie komplexných služieb od jednej firmy. Taktiež dobré je porovnať si jednotlivé ponuky od firiem na kompletnú strechu vrátane príslušenstva. Zistíte tak, že aj značková strecha môže byť cenovo dostupná.

Ochrana životného prostredia

Betónové škridly sú plne recyklovateľné, energeticky úsporne vyrobené a neobsahujú chemické látky znečisťujúce životné prostredie.