THERMOFLOC je prírodný izolačný materiál z celulózy a ako prvá fúkaná izolácia v Európe je ocenený certifikátom kvality natureplus®. Vyrába sa výlučne z vytriedeného novinového papiera s prídavkom ochranných minerálnych solí. Najvyššiu kvalitu a bezpečnosť výrobku potvrdzuje aj Európske technické osvedčenie, ocenenie Umweltzeichen  a certifikácia ISO.  THERMOFLOC má ideálne vlastnosti pre efektívne zateplenie, na jeho výrobu je potrebné veľmi malé množstvo energie a pri spracovaní ponúka bezkonkurenčné výhody.

STEICO Gruppe je známa, predovšetkým, svojimi drevovláknitými izolačnými doskami šetrnými k životnému prostrediu. Okrem toho sú vyrábané ešte izolačné materiály z konope, stojky nosníkov (konštrukčné stavebné výrobky) a dosky z tvrdých vlákien. Sortiment dopĺňa predaj dyhového vrstveného dreva.

Spoločnosť je najrýchlejšie rastúcim dodávateľom izolácií vo svete so širokou škálou výrobkov spĺňajúcich požiadavky na energetickú účinnosť a zvukovú odolnosť nových a rekonštruovaných domov, obchodných budov a priemyselných objektov. Sortiment zahŕňa minerálnu vlnu zo sklených a kamenných vlákien, XPS, EPS a drevocementové dosky, ktoré sú známe pod obchodnými značkami Thermolan®, Rocksilk® a Polyfoam®. Knauf Insulation sa zaväzuje k sústavnému vývoju a ochrane životného prostredia používaním recyklovaných materiálov pri výrobe izolácií.