Chystáte sa stavať svoj dom hľadáte možnosti ako ušetriť? Cesta nie je kúpiť si lacný materiál, alebo ušetriť na murároch z Hornej Dolnej. Vyberte si kvalitný stavebný materiál a spoľahlivú firmu.

Výhody prináša murovanie s brúsenými tehlami, ktoré možno murovať novými technológiami, ktoré si vôbec nevyžadujú použitie miešačky. Ušetríte tak čas a budete mať aj nižšie náklady na vybavenie staveniska.

Nakúpte celý sortiment na stavbu od jedného predajcu stavebnín. Získate nielen veľmi výhodné nákupné podmienky , ale často aj dovoz materiálu zdarma.

Najlepšie je použiť tzv. doplnkové tehly. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ich použitie je zbytočné a predraží stavbu. Nedajte sa tým pomýliť, aj klasické tehly musíte kúpiť  a potom ich narezať, čo tiež nie je zadarmo a  vzniká vám odpad. Naopak použitie doplnkových tehál pri vytváraní detailov stavby výrazne zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti a znižuje aj náklady na vykurovanie. Čo získate  Zjednodušená analýza použitia na príklade hrubej stavby bežného rodinného domu s výmerou obvodových stien z tehál približne 146m2 je 6-7 000,- EUR. Skutočně extra náklady na doplnkové tehly sú viac ako 113,- eur. Každoročná úspora vďaka systémovému riešeniu detailov je 40,- eur ročne. Cena za doplnkové tehly sa vám teda vráti približne za tri roky.